PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104006}

Zabić prezydenta

The Assassination of Richard Nixon
6,7 4 049
ocen
6,7 10 1 4049
Zabić prezydenta
powrót do forum filmu Zabić prezydenta

z de niro. Jest tu pokazany powolny proces przemiany głównego bohatera który doprowadza go do jedynego słusznego /wg niego/ rozwiązania wszystkich problemów. Penn w najwyższej formie gra przekonująco człowieka który pogrąża się coraz bardziej w chaosie swojego życia.

ocenił(a) film na 10
777777

Trafnie powiedziane ale jeszcze trzeba dodac ze bardziej pograza sie w chaosie swiata ktorego nietoleruje i nierozumie czemu ludzie robia rzeczy niezrozumiale dla czlowieka ktorzy wierzy w idealy.

777777

Dla mnie to film zupełnie o czym innym, taksówkarz de Niro, chociaż też wyobcowany, postrzega ciemną stronę miasta realnie i planuje coś, co zmierza do naprawienia tego świata w jakimś małym fragmencie.
Tutaj grany przez Penna bohater jest nieudacznikiem, który nie dość, że nie może pomóc innym, nie może też pomóc sobie.
To obraz psychologiczny osoby nieprzystosowanej, która nie może liczyć na oparcie i pomoc z żadnej strony, a dla otaczających go osób (szefa np.) staje się obiektem żartów.
Jest pewne podobieństwo - negatywny obraz współczesnego świata, ale inne aspekty wysuwają się na pierwszy plan.

mona_4

nie chce sie czepac a le de niro w taksowkarzu tez za wielu przyjaciol nie mial...chyba ze masz na mysli bar tasowkarzy - ktorzy mieli go tak na prawde w pizdz@e - wiec analogia wg mnie na miejscu

777777

Pewne podobieństwo oczywiście istnieje, ale są też różnice.
Ostatnio ogladałam M. Scorsese w "actor's studio", ładnie powiedział o taksówkarzu - że był on aniołem zemsty. W "Zabić prezydenta" bohater był aniołem niedacznikiem, z podciętymi skrzydłami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones